Weekend Football Fixtures – 21st/22nd November 2015

Fixtures 21st/22nd November 2015

ERCFA Senior Country Cup: Howden v Eddie Beelde FC

ERCFA Junior Country Cup:
Fulford FC v Skirlaugh
Easington United Reserves v Hemingbrough United Reserves.

Whiteheads Fish and Chip Cup – Sec­ond Round: AFC Northfield v East Riding Rangers, Bridlington Sports Club v Hessle United, Hunters FC v Wawne United, Long Riston v Hedon Rangers, Park Athletic v Pocklington Town, Sculcoates United v Hull United Reserves, South Cave v Goole Unit­ed, Walkington v Crown FC.

Humber Premier League
Premier Division: AFC Rovers v Chalk Lane, Beverley Town v Driffield Evening In­stitute, Reckitts AFC v Hessle Rangers.
Division One: Brandesburton v Howden, North Ferriby Athletic v Hall Road Rangers Reserves.

East Riding County League
League Senior Cup Round Two: Bri­dlington Town Reserves v St George’s FC, Goole United Reserves v Hedon Rangers Reserves, Leven Members Club v Hornsea Town Reserves.

Junior Cup Round Two: Haltemprice v Hutton Cranswick SRA, Queens County v Orchard Park, Skirlaugh v Wawne United 3rd Team, Wawne United Reserves v FC Georgies Bar, AFC North v South Cave United Reserves.

Harold Robinson Memorial Cup Round Two: Driffield Red Lion v Little Driffield, East Riding Rangers 4ths v Eastrington Village, Holme Rovers Reserves v Langtoft, South Park Rangers Juniors v AFC Northfield Re­serves, Westella & Willerby County v Market Weighton United, Market Weighton United Reserves v Easington United Casuals, Molescroft Rangers Reserves v Kingston Hull, Orchard Park Reserves v Withernsea Reserves, West Hull Amateurs Reserves v AFC Hawthorn Academy, Banks Harbour v New Cleveland Wolves

East Riding County League
Division One: Hodgsons v Beverley Town Academy, Reckitts Reserves v West Hull Amateurs.
Division Two: Driffield Evening Institute Reserves v Middleton Rovers, Newland St John’s v Eastern Raiders, Roos v Apollo Rangers.
Division Three: Harchester United v Mole­scroft Rangers, Longhill Ravens v Howden Reserves.
Division Four: Hornsea Town 3rd v Skir­laugh Reserves, Withernsea v East Riding Rangers 3rds
Division Five: AFC Hawthorn v Patrington Reserves, C-Force United v Leven Mem­bers Club Reserves, Hedon Rangers 3rds v AFC North Reserves.
Division Six: Cottingham Rangers v Brandesburton Reserves.

Driffield & District Football League
Premier Division: Bridlington Rovers v Flamborough 1sts, Burton Agnes v For­ester Athletic 2nds, Forester Athletic 1sts v Bridlington Excelsior, Stirling Wanderers v Mermaid United Old Boys.
1st Division: Coachman FC v Driffield Star, Flamborough 2nds v Bridlington Sports Club Reserves, Full Measure Driffield v Bri­dlington Snooker Centre, Nafferton United v AFC Crown.

Show More

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Close
X